Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim czasie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Dołożyłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł działa należycie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tej stronie: https://podnutkami.pl . Dalej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 9:18 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Cześć. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja alarmowa w budynku. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest przyzwoity schemat montażu alarmu: odnośnik, który obrazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

Wróć do „Tematowo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości