Poszukuje fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Poszukuje fachowca, który projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Dzień dobry, szukam godnego polecenia wykonawcy, który para się wykonywaniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na firmy z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez współczesnego człowieka są małe kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na wprowadzeniu powietrza w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego jakie używamy współcześnie wytworzyli dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Witaj, czy rozważałeś ofertę tej firmy ze stolicy. Z tego co mogłem zobaczyć na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie widziałem że są takie kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina to strzał w 10. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:

Wróć do „Tematowo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości